Codelobster PHP Edition

5.6
oy
0

Kapsamlı ve çok amaçlı bir entegre kalkınma ortamı

1.5k

Bu uygulamayı oyla

CodeLobster temelde PHP web projeleri yaratmaya odaklı olsa da çok amaçlı editör olarak birçok başka programlama dilini ve web standartlarını destekleyebilecek kapasitede olan bir entegre kalkınma ortamıdır (IDE).

IDE; Wordpress, Joomla ve Drupal gibi en sık kullanılan içerik yöneticileri bazında projeler üretebilmenizi sağlar ve CakePHP, Codelgnite veya Symfony gibi diğer sistemlerle entegrasyonu da destekler. Bunlardan her biri ile yeni bir proje yaratmak ve bir asistan kullanarak yerel bir yapı veya uzak sunucu yoluyla CMS’yi (komuta yönetim sistemi) kurmak mümkündür.

Bu ortam ayrıca editör, derleyici ve hatta PHP, HTML, CSS ya da JavaScript söz dizimlerini saptayan bir arındırıcı olarak da çalışır. Bunların tümü için bu program otomatik doldurma özelliğini kullanabilir ve diğer daha özgün ve sağlam IDE’ler ile olan esneklik ve uyum fonksiyonlarını ve çakışmalarını listeleyebilir.

Bunun yanı sıra bu ortam (yalnızca profesyonel versiyonlarında mevcut olan) MySQL veritabanları ile doğrudan bağlantı ve iletişim, versiyon kontrol sistemi ve varsayılan format doğrulayıcısı ve buna benzer birçok daha gelişmiş özelliğe sahiptir.
Notlar

Deneme versiyonu 30 gün çalışır.

Kısıtlamalar

Temel versiyonu tamamıyla ücretsizdir, fakat ayrı ayrı desteklediği çerçeveleri ve CMS'leri kullanmak için eklentilere sahip olmalısınız.

Uptodown X